UPDATE command denied to user 'tworzywa_6'@'10.254.34.69' for table 'ep_settings' Uczelnie techniczne - Tworzywa Sztuczne # Wtryskarki # Wytłaczarki / Tworzywa.INFO
Tworzywa Sztuczne # Wtryskarki # Wytłaczarki / Tworzywa.INFOtworzywa sztuczne
Strona Główna Tworzywa sztuczne Wtryskarki Wytłaczarki Forum Galeria Linki Video On-Line Reklama w serwisie Kontakt 22 Sierpień 2019
Reklama

 
Reklama
układy plastyfikujące

termowizja

reklama na tworzywa.info
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
Newsletter - Zapisz się!
Podaj swój e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać bezpłatne informacje z naszego serwisu:
Zapisz Wypisz
 
Zobacz także:

tworzywa sztuczne - budowa wtryskarki

tworzywa sztuczne - mapa imprez

katalog gataunków stali na formy do wtryskarek tworzywa sztucznych

 
Linki sponsorowane

 
Startowa | Ulubione | E-Mail
startuj z nami dodaj do ulubionych napisz e-maila
 
Losowa fotografia
 
Nawigacja

Tworzywa Sztuczne

Oferta

Media i edukacja

Targi, konferencje

Tworzywa szt. / normy

Certyfikat Europejski

Tworzywa sztuczne

Technika w PTS

Przetwórstwo tworzyw

 
Tworzywa sztuczne | Szukaj
 
INSERT command denied to user 'tworzywa_6'@'10.254.34.69' for table 'ep_online'
Statystyka serwisu
Tworzywa Sztuczne # Wtryskarki # Wytłaczarki / Tworzywa.INFO
WITAJ
BellReyes2
jako nowy użytkownik

Zarejestrowanych Użytkowników: 3576

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 0
Uzytkowników: 3575

Użytkownicy Online:

BennyRap38 tygodni
RENTAlag44 tygodni
traktorger44 tygodni
chupaSger44 tygodni
viktoriaanal44 tygodni

Gości Online: 0

Twoje IP: 34.204.179.0

Tematów na Forum 7009
Postów na Forum 7013
Komentarzy 14
News'y 60
Albumy 11
Zdjecia 608
Kategorii w Linkach 19
Linków 210
 
Prasa branżowa

TS Raport

Tworzya Sztuczne i Chemia

Rynek Tworzyw

Tworzywa

Plastics Review

Chemical Review

 
Ankieta Dla Gości
Jakie tworzywa sztuczne są najczęściej przetwarzane?

poliamidy PA

polietyleny PE

polipropyleny PP

polistyreny PS

 
 Uczelnie techniczne
Akademia Górniczo - Hutnicza
Historia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie sięga 1912 r, kiedy grupa wybitnych inżynierów i działaczy górniczych, pod przewodnictwem Jana Zarańskiego, wszczęła zabiegi u rządu austriackiego o zgodę na powołanie w Krakowie wyższej uczelni kształcącej inżynierów górnictwa. Starania te zostały uwieńczone powodzeniem i w 1913 roku Ministerstwo Robót Publicznych w Wiedniu powołało Komitet Organizacyjny Akademii Górniczej, którego ... więcej »

Akademia Morska
Akademia Morska w Gdyni jest uczelnią kształcącą i wychowującą przyszłych oficerów marynarki handlowej, wysoko kwalifikowanych specjalistów w zakresie eksploatacji statków, portów, zarządzania systemem transportowym oraz innych specjalistów dla gospodarki morskiej na poziomie inżynierskim i magisterskim. AM prowadzi również kształcenie uzupełniające dla oficerów i specjalistów gospodarki morskiej. Ponadto organizuje studia wieczorowe i zaoczne oraz kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne... więcej »

Akademia Marynarki Wojennej
AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ im. BOHATERÓW WESTERPLATTE jest jedyną morską wojskową uczelnią w kraju kształcącą nieprzerwanie od 1922 r. oficerów do służby na okrętach i w jednostkach Marynarki Wojennej. Jest spadkobierczynią chlubnych tradycji całego polskiego morskiego szkolnictwa wojskowego funkcjonującego od pierwszych lat istnienia II Rzeczypospolitej... więcej »

Akademia Techniczno - Humanistyczna
Akademia Techniczno-Humanistyczna, dawna filia Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej jest największą uczelnią techniczną i humanistyczną działającą na terenie Śląska Cieszyńskiego, Żywiecczyzny i Zachodniej Małopolski. Od 30 lat kształcą się w niej kadry inżynierskie dla przemysłu: budowy maszyn, włókienniczego, samochodowego, ochrony środowiska oraz z zakresu organizacji i zarządzania. W roku 2002 mury uczelni opuścili również pierwsi absolwenci kierunku informatyka... więcej »

Akademia Techniczno-Rolnicza
Akademia Techniczno-Rolnicza im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest najstarszą wyższą uczelnią w Bydgoszczy i jedyną w regionie uczelnią o charakterze technicznym. Powstała w 1951 r. jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska. Kształciła wówczas przyszłych inżynierów mechaników i chemików, odpowiadając na zapotrzebowanie regionu na wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną. W ciągu ponad półwiecza... więcej »

Politechnika Białostocka
W pięćdziesiąty piąty rok swego istnienia Politechnika Białostocka wchodzi z dobrze przygotowaną bazą laboratoryjno-badawczą o wartości około 26 mln zł i innymi środkami trwałymi o ogólnej wartości ponad 95 mln zł. Baza lokalowa Uczelni to blisko 87 tys. m2 powierzchni użytkowej. Biblioteka Główna i biblioteki wydziałowe posiadają łącznie 198 518 woluminów, 836 tytułów czasopism oraz zbiory specjalne. W Uczelni działa Zakład Produkcji Doświadczalnej i Usług Technicznych oraz Zakład Poligraficzny... więcej »

Politechnika Częstochowska
Politechnika Częstochowska powstała w 1949 roku jako Szkoła Inżynierska z jednym Wydziałem Mechanicznym, na którym w październiku rozpoczęło studia 160 osób. W następnym roku akademickim przeprowadzono wstępny egzamin konkursowy na trzy wydziały, przyjmując na Wydział Mechaniczny (od 1953 roku Wydział Budowy Maszyn) i Wydział Włókienniczy po 150 studentów, a na Wydział Metalurgiczny 60 osób... więcej »

Politechnika Gdańska
W styczniu 1945 roku, kiedy niemieckie władze politechniki zaczynały ewakuację niemieckich pracowników uczelni i zbiorów do Schmalkalden w Turyngii, gdzie miano uruchomić politechnikę zastępczą, Rząd Tymczasowy Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczął przygotowania do przejęcia budynków i urządzeń politechniki w Gdańsku... więcej »

Politechnika Koszalińska
Uczelnia powstała - zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 czerwca 1968 roku - jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie i została umiejscowiona przy ulicy Racławickiej. Pierwszym rektorem Uczelni został doc. mgr inż. Jerzy Smoleński, pierwsze egzaminy wstępne odbyły się 2 lipca, zaś pierwsza inauguracja roku akademickiego - 5 października 1968 roku. W uczelni było wówczas dwa wydziały: Budownictwa Lądowego - z dziekanem doc. dr inż. Leopoldem Jastrzębskim, i Mechaniczny - z dziekanem doc. dr inż. Jerzym Białkowskim... więcej »

Politechnika Krakowska
Idea powołania do życia Politechniki Krakowskiej narodziła się jeszcze podczas okupacji, kiedy jasne stało się, że - wskutek decyzji politycznych - Politechnika Lwowska przestanie istnieć jako polska szkoła wyższa. Działania zmierzające do utworzenia nowej uczelni technicznej w Krakowie rozpoczęły się już w 1946 roku. W końcu tego roku rektor Akademii Górniczej uzyskał formalną zgodę władz na utworzenie nowej szkoły w formie Wydziałów Politechnicznych - Architektury, Inżynierii i Komunikacji... więcej »

Politechnika Łódzka
Myśl o powołaniu w Łodzi Instytut Politechnicznego zrodziła się w połowie XIX wieku. Był to okres rozkwitu miasta i rozwoju przemysłu włókienniczego. Łódzcy fabrykanci potrzebowali wykształconych inżynierów. Pozyskano na ten cel grunty i pieniądze, wynajęto pierwsze pomieszczenia, opracowano statut szkoły. Niestety, mimo usilnych starań rządu Królestwa Polskiego, rady miejskiej i właścicieli największych fabryk, władze carskie odmówiły utworzenia wyższej szkoły technicznej w Łodzi... więcej »

Politechnika Lubelska
Politechnika Lubelska jest państwową szkołą wyższą. Uczelnia powstała w maju 1953 r. jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska z inicjatywy lokalnego środowiska techników i inżynierów (na mocy uchwały Nr 341 Rady Ministrów z dnia 13 maja 1953 roku). Jako pierwszy zaczął funkcjonować Wydział Mechaniczny. W roku akademickim 1953/54 rozpoczęło w nim studia 107 studentów... więcej »

Politechnika Opolska
Politechnika Opolska funkcjonująca mocą ustawy od dnia 1 września 1996 r. swoimi początkami sięga roku 1959. Wtedy powołany został w Opolu Punkt Konsultacyjny Politechniki Śląskiej, na którym systemem wieczorowym studia rozpoczęli studenci na kierunkach mechanicznym i elektrycznym. W następnym roku akademickim uruchomiony zostaje trzeci kierunek studiów - budownictwo ogólne i przemysłowe, a po pięciu latach pierwsi absolwenci otrzymują dyplomy inżynierskie... więcej »

Politechnika Poznańska
Politechnika Poznańska powstała w 1955 roku ale początki jej działalności sięgają roku 1919, kiedy to z inicjatywy Naczelnej Rady Ludowej Powstania Wielkopolskiego zaczęła kształcić studentów jako jednowydziałowa, Państwowa Wyższa Szkoła Budowy Maszyn. W takim kształcie Szkoła działała do wybuchu II wojny światowej. W tym okresie mury Szkoły opuściło 716 absolwentów... więcej »

Politechnika Radomska
Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego kontynuuje działalność utworzonej w Radomiu w 1950 roku Szkoły Inżynierskiej NOT i Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej. W 1965 roku została powołana na jej bazie Kielecko-Radomska Wieczorowa Szkoła Inżynierska, przekształcona w 1967 r. w Kielecko-Radomską Wyższą Szkołę Inżynierską a następnie w Politechnikę Świętokrzyską. Niezależną działalność rozpoczęła w 1978 roku jako Wyższa Szkoła Inżynierska przyjmując imię Kazimierza Pułaskiego... więcej »

Politechnika Rzeszowska
Politechnika Rzeszowska początkami sięga 1951 r., kiedy to z inicjatywy pracowników Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego "PZL - Rzeszów" zrzeszonych w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich otwarto w Rzeszowie Wieczorową Szkołę Inżynierską, kształcącą specjalistów mechaników. W wyniku reorganizacji, którą objęto wieczorowe szkoły inżynierskie w całym kraju, w 1952 r. podporządkowano rzeszowską placówkę Wieczorowej Szkole Inżynierskiej w Krakowie... więcej »

Politechnika Śląska
Pierwsze próby powołania na Śląsku wyższej uczelni technicznej były podejmowane jeszcze w okresie międzywojennym. Sejm Śląski w 1929 roku rozpoczął formalne starania związane z budową i organizacją Politechniki Śląskiej w Katowicach. Mimo ogromnego zaangażowania wielu bardzo oddanych tej sprawie ludzi, a zwłaszcza wojewody Michała Grażyńskiego, i poparciu niemal całego środowiska technicznego, ówczesny rząd premiera Kazimierza Bartla sprzeciwił się powstaniu Politechniki w Katowicach, a wybuch drugiej wojny światowej położył kres tym staraniom... więcej »

Politechnika Świętokrzyska
Uniwersyteckie tradycje Kielecczyzny sięgają czasów Odrodzenia - w latach 1602-1638 istniała w Rakowie głośna w ówczesnej Europie Akademia Rakowska a z Regionu Świętokrzyskiego wywodzili się profesorowie Akademii Krakowskiej: Bartłomiej z Radomia, Stanisław ze Skalbmierza, Maciej z Miechowa i Jakub z Iłży... więcej »

Politechnika Szczecińska
Rodowód Politechniki Szczecińskiej sięga roku 1946. Dzięki szerokiej społecznej inicjatywie 1 grudnia 1946 roku utworzona została Szkoła Inżynierska w Szczecinie z Wydziałami: Elektrycznym, Inżynierii Lądowej i Mechanicznym. W następnym roku akademickim uruchomiony został Wydział Chemiczny. Z dniem 1 września 1955 roku Szkoła Inżynierska przyjęła agendy likwidowanej wówczas Szkoły Ekonomicznej, tworząc Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu... więcej »

Politechnika Warszawska
Tradycja Politechniki Warszawskiej - największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce - sięga początków XIX wieku. Za datę powstania szkolnictwa technicznego w Warszawie przyjmuje się rok 1826, w którym została otwarta Szkoła Przygotowawcza do studiów technicznych. Inicjatorem powstania szkoły i autorem programu nauczania był działający w Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Stanisław Staszic - wszechstronny uczony i działacz oświaty... więcej »

Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska powstała w 1945 roku, głównie dzięki zaangażowaniu pracowników naukowych nieistniejącej już Politechniki Lwowskie i Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, którzy zagospodarowali zniszczone budynki niemieckiej Wyższej Szkoły Technicznej - Technische Hochschule... więcej »

Uniwersytet Zielonogórski
Uniwersytet Zielonogórski został utworzony 1 września 2001 r. z połączenia Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego. Pierwsza z uczelni - Politechnika Zielonogórska - powstała w 1965 roku jako Wyższa Szkoła Inżynierska, kształcąca na poziomie inżynierskim (zawodowym). Od 1973 r. kierunki istniejących studiów (budownictwo, elektrotechnika, mechanika) prowadzone były na poziomie magisterskim. W 1996 r. uczelnia została przekształcona w Politechnikę Zielonogórską... więcej »

Wojskowa Akademia Techniczna
Kształcenie kadr technicznych dla potrzeb Wojska Polskiego sięga początków jego istnienia, czyli czasu pierwszych Piastów. Jednak do XV wieku techniczną wiedzę wojskową przekazywali rzemieślnicy, którzy zajmowali się wytwarzaniem uzbrojenia i budownictwem fortyfikacji. Dopiero od początku XVI wieku następowało systematyczne jej powiązanie z naukami uniwersyteckimi. To wówczas pojawili się pierwsi inżynierowie wojskowi, a druk pozwalał na upowszechnianie wojskowego... więcej »
Tworzywa sztuczne - Newsy
Tworzywa sztuczne - Linki
Tworzywa sztuczne - Forum
Tworzywa sztuczne - Galeria
Tworzywa sztuczne - Video
Tworzywa sztuczne
Budowa wtryskarki
Układy plastyfikujące
Wtryskarki tworzyw sztucznych
Wytłaczarki tworzyw sztucznych
tworzywa sztuczne
układy plastyfikujące
katalog stron
skrypt katalogu stron
firmy zielona góra
termografia
termowizja
forum termowizja
autocad
motocykle
plastpol
taropak
wtryskarki
narzędziownie
toczenie

Copyright 2006-2012 Tworzywa.INFO

Wszystkie prawa zastrzeżone
All rights reserved.