UPDATE command denied to user 'tworzywa_6'@'10.254.34.69' for table 'ep_settings' Tworzywa Sztuczne # Wtryskarki # Wytłaczarki / Tworzywa.INFO Innowacje elektryczne wtryskarki tworzyw sztucznych firmy Negri Bossi
Dodane przez admin dnia Wrzesień 30 2009 22:50:35
wtryskarka tworzyw sztucznychProjekt wtryskarki w pełni elektrycznej narodził się w 1998 roku a wszedł w życie w 2001. Zaletą produkowania setek wtryskarek ze sterowaniem cyfrowym każdego roku, zarządzanych przez sieć zintegrowanych elektrycznych urządzeń pozwoliło Negri Bossi stworzyć prawdziwie innowacyjną wtryskarkę elektryczną w porównaniu do rozwiązań proponowanych przez innych producentów.
Rozszerzona zawartość newsa
wtryskarka tworzyw sztucznychProjekt wtryskarki w pełni elektrycznej narodził się w 1998 roku a wszedł w życie w 2001. Zaletą produkowania setek wtryskarek ze sterowaniem cyfrowym każdego roku, zarządzanych przez sieć zintegrowanych elektrycznych urządzeń pozwoliło Negri Bossi stworzyć prawdziwie innowacyjną wtryskarkę elektryczną w porównaniu do rozwiązań proponowanych przez innych producentów. Canbel jest pierwszą i jedyną wtryskarką elektryczną z całkowicie cyfrowym systemem sterowania we Włoszech. Negri Bossi jest jedyną firmą w tym przemyśle proponującą szeroką gamę maszyn z całkowicie cyfrowym systemem sterowania CANbus- systemem opracowanym przy współpracy z firmą Bosch ponad 10 lat temu.

Rozwiązanie “w pełni elektryczne” gwarantuje znaczącą redukcje zużycia energii, nawet w porównaniu z najbardziej innowacyjnymi hydraulicznymi rozwiązaniami.
Rozwiązanie takie zapewnia zdecydowane skrócenie czasu cyklu, dzięki możliwości równoległości wszystkich ruchów.

Najważniejsze zalety wtryskarek elektrycznych:

• niskie zużycie energii
• skrócenie czasu cyklu
• elastyczność i niezawodność

“W pełni elektryczne” rozwiązanie zapewnia zdecydowane zmniejszenie zużycia energii
elektrycznej, nawet w porównaniu do najbardziej innowacyjnych wtryskarek hydraulicznych:

• -50% w porównaniu do konwencjonalnego systemu hydraulicznego (pompa zmiennej wydajności z zaworami proporcjonalnymi)
• -40% w porównaniu do systemu z pompą o zmiennej wydajności z cyfrowym sterowaniem natężeniem przepływu i ciśnieniem
• brak olejów hydraulicznych i urządzeń z nim związanych
• redukcja czynności konserwacyjnych
• skrócenie czasu cyklu i podwyższenie ogólnej wydajności pracy maszyny
• zredukowanie czasu uruchomienia, redukcja czasu stabilizacji parametrów cyklu pracy wtryskarki
• całkowita równoległość ruchów
• zastosowanie napędów regeneracyjnych do odzyskiwania energii podczas hamowania
• zastosowanie nowej generacji silników z magnesem stałym z wysokim momentem obrotowym/ z przekładnią prądową. To zwiększa osiągi podczas fazy uplastyczniania i wtrysku.
• smarowanie olejowe mechanizmu kolanowego i wodoodporne smarowanie smarem aktuatorów
• silniki chłodzone wodą dla wyeliminowania wentylatora. To redukuje poziom hałasu i skażenie środowiska
• możliwość zainstalowania napędów elektrycznych do ruchów rdzeni bez sprzętu hydraulicznego
• zintegrowana jednostka hydrauliczna do sterowania rdzeniami
• Bezpośrednie napędy bez przekładni czy pasów zapewniają zwiększenie niezawodności.

Zespół zamykania bazuje na układzie zamykania kolanowego wtryskarek hydraulicznych. Niezbędne zmiany zostały wykonane w celu zainstalowania elektrycznych aktuatorów dla docisku i wypychacza, podczas gdy reszta płyty, kolumny i inne części układu zamykania kolanowego pozostają takie same jak we wtryskarkach hydraulicznych.

W porównaniu do systemu hydraulicznego, rozwiązanie w pełni elektryczne zwiększa dynamikę działania z redukcją czasów otwierania / zamykania.

wtryskarka tworzyw sztucznych


Seria Canbel stosuje jednostkę plastyfikującą z zakresu wtryskarek Canbio, która to zawiera system szybkiej zmiany układu plastyfikującego.

Elektryczna jednostka wtryskowa serii Canbel została opatentowana przez Negri Bossi, na co pozwoliło zastosowanie dwóch silników elektrycznych na jednostce wtryskowej dla fazy wtrysku i fazy plastyfikacji.

Oba silniki pracują razem zapewniając zwiększone ciśnienie wtrysku, nawet dla długiego czasu docisku i wysokiego momentu obrotowego podczas fazy plastyfikacji. Nie ma wycieków smaru dzięki uszczelnieniu systemu, który zawiera wszystkie ruchome elementy zespołu wtryskowego.

Wtryskarka ta pracuje w czystych warunkach dzięki brakowi układów hydraulicznych i “ukrytemu”smarowaniu. Komfort operatora jest zmaksymalizowany poprzez redukcję poziomu hałasu oraz dostępność maszyny.

Wysoko wydajny PC z system operacyjnym czasu rzeczywistego i platformą JAVA to kolejne zalety oferowane przez wtryskarkę. To zapewnia łatwe i intuicyjne nastawianie (skoku, prędkości, ciśnienia, temperatury itd.), zwiększa stabilność i skalowność. Sterowanie wtryskarki jest przystosowane do pracy w sieci, pozwalając na zdalne zarządzanie maszyną i na serwisowanie online. Jest montowane na ramieniu obrotowym.

Bimetaliczny cylinder wtryskarki jest rozwiązaniem zapewniającym odporność na ścieranie; zespół plastyfikujący jest wyposażony w wysokosprawne grzałki.

Wtryskarka wyposażona jest w kodery bezwzględne gwarantujące najwyższą precyzję i aktualne rozpoznanie pozycji po każdym restarcie.

System CANbus (Controller Area Network) jest systemem sterowania oryginalnie opracowanym przez firmę BOSCH dla przemysłu motoryzacyjnego. Bliska i wyłączna współpraca z firmą BOSCH pozwoliła Negri Bossi, po raz pierwszy kiedykolwiek, opracować hydrauliczne podzespoły odpowiednie do tego systemu i stworzyć serię wtryskarek sterowanych w pełni cyfrowo. Dzięki doświadczeniu nabytemu przy wtryskarkach hydraulicznych, te same zasady zostały zastosowane do opracowania linii w pełni elektrycznej.

Główne cechy i zalety:
1) Tylko jedna jednostka centralna CPU do sterowania interfejsem wtryskarki, cyklem maszyny i do zdalnej komunikacji. To zmniejsza możliwość wystąpienia awarii (niezawodność).

2) Eliminacja wszystkiego, co analogowe; eliminacja wszystkich kart analogowo/ cyfrowych i cyfrowo/analogowych wśród urządzeń sterowniczych, w czujnikach i podzespołach hydraulicznych, zatem ustawianie i regulacja przez inżyniera nie jest już potrzebna (prostota, powtarzalność).

3) Możliwość połączenia innych specyficznych elementów obsługi aplikacji (I/O – WE/WY) oraz różnych opcji do aplikacji ze zdalną konfiguracją i zarządzaniem pochodzącym z PC (prostota, elastyczność).

4) Synchroniczny transfer informacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi do magistrali, zapewnia ścisłą kontrole sekwencji wykonania. To również zapewnia większą wydajność i dokładność sterowania (precyzja, powtarzalność).

5) Transfer pewnych funkcji sterowania dla ich wykonania (ciśnienie, prędkość, przełączenie) bezpośrednio do sterowania napędu silnika. To sprawia, że system sterowania jest łatwiejszy w użytkowaniu, gdyż wyeliminowano podzespoły będące często powodem awarii, to sprawia, że wtryskarka staje się bardziej niezawodna (niezawodność, precyzja).

6) Bezpośrednia transmisja przełączanych sygnałów z przetworników ciśnienia i położenia do napędu silnika. To zwiększa powtarzalność (powtarzalność).

7) Stosowanie wysokoprecyzyjnych czujników magnetostrykcyjnych do odczytu położenia z precyzją pracy 2 mikrony i 10000 detekcji/sekundę kontrolowanego położenia jednocześnie transmitowanych informacji odnośnie położenia i prędkości. To upraszcza system, sprawia, że staje się o bardziej niezawodny i zwiększa powtarzalność maszyny.

8) Możliwość pomiaru zapewniona przez magnetostrykcyjne czujniki odczytujące położenie w wartościach bezwzględnych. To zapobiega potrzebie skalowania, przekształceniom, pozwala na zwiększenie wydajności.

9) Zdecydowana redukcja kabli oraz połączeń elektrycznych, wzrost prostoty i niezawodności (niezawodność).

10) Wykonywanie autodiagnostyki parametrów. To zwiększa dostępność informacji na terminalu operatora, co ułatwia sprawdzanie działania(precyzja).

11) Dostęp do funkcji serwisowych na interfejsie operatora, na którym znajduje się kompletny monitoring, co pozwala na skrócenie możliwego czas przestoju maszyny.