UPDATE command denied to user 'tworzywa_6'@'10.254.34.69' for table 'ep_settings' Tworzywa Sztuczne # Wtryskarki # Wytłaczarki / Tworzywa.INFO Separatory substancji obcych w płatkach PET
Dodane przez admin dnia Sierpień 08 2009 02:09:41
separator do tworzyw sztucznychNa targach PetPoint 2009 (14-19.09.2009) firma S+S Separation and Sorting Technology GmbH zaprezentuje pełną paletę produktów: systemy sortowania do recyklingu, indukcyjne sortowniki metali, a także separatory metali magnetyczne. Są to systemy przeznaczone głównie dla przemysłu tworzyw sztucznych i recyklingu.
Rozszerzona zawartość newsa
separator do tworzyw sztucznychNa targach Drinktec/PetPoint 2009, które odbędą się w dniach 14-19 września 2009 w Monachium, firma S+S Separation and Sorting Technology GmbH zaprezentuje w hali B3, stoisko 206 pełną paletę produktów:- systemy sortowania do recyklizacji używanych opakowań z tworzywa sztucznego,
- indukcyjne sortowniki metali, które są stosowane na przykład przy produkcji odlewów wtryskowych preformy PET lub zaślepek,
- a także separatory metali i magnetyczne przeznaczone do inspekcji ciał obcych w wyrobach płynnych i pastowatych, stosowane przy rozlewaniu napojów.

Hitem targów jest nowy produkt - Flake Purifier, przeznaczony do recyklizacji opakowań po napojach z tworzywa sztucznego.

Urządzenie do recyklingu butelek PET


Urządzenie Flake Purifier zostanie po raz pierwszy przedstawione specjalistom z branży na targach PetPoint 2009. Dzięki modułowej koncepcji urządzenia możliwe jest zastosowanie do trzech różnych czujników wykrywających substancje obce.

Oprócz czujników trzeciej generacji do separacji metali i kolorów, firma S+S wzbogaciła urządzenie Flake Purifier o wysokowydajny moduł przeznaczony do identyfikacji substancji obcych, należy tutaj również zaliczyć różne odmiany tworzywa sztucznego. Umożliwia to usunięcie z płatków PET n.p. cząstek PVC lub też tworzyw sztucznych typu PLA, odpowiedzialnych za znaczne obniżenie jakości recyklowanego materiału, a nawet za uniemożliwienie tak wartościowego ponownego wykorzystania materiałów.

Dzięki inteligentnej kombinacji z czujnikami kamerowymi można zidentyfikować i oddzielić substancje ciemnoniebieskie i czarne, czujniki indukcyjne wykonują detekcję metali.

Urządzenie Flake Purifier zostanie po raz pierwszy przedstawione specjalistom z branży na targach PetPoint 2009. Dzięki modułowej koncepcji urządzenia możliwe jest zastosowanie do trzech różnych czujników wykrywających substancje obce. Oprócz czujników trzeciej generacji do separacji metali i kolorów, firma S+S wzbogaciła urządzenie Flake Purifier o wysokowydajny moduł przeznaczony do identyfikacji substancji obcych, należy tutaj również zaliczyć różne odmiany tworzywa sztucznego.

Umożliwia to usunięcie z płatków PET n.p. cząstek PVC lub też tworzyw sztucznych typu PLA, odpowiedzialnych za znaczne obniżenie jakości recyklowanego materiału, a nawet za uniemożliwienie tak wartościowego ponownego wykorzystania materiałów. Dzięki inteligentnej kombinacji z czujnikami kamerowymi można zidentyfikować i oddzielić substancje ciemnoniebieskie i czarne, czujniki indukcyjne wykonują detekcję metali.