UPDATE command denied to user 'tworzywa_6'@'10.254.34.69' for table 'ep_settings' Tworzywa Sztuczne # Wtryskarki # Wytłaczarki / Tworzywa.INFO Już we wrześniu Targi TOOLEX w Expo Silesia
Dodane przez admin dnia Lipiec 21 2009 10:38:06
formy do wtryskarek tworzyw sztucznych, narzędzia do wytłaczaniaDo udziału w Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2009, zgłosiła się już większość uczestników pierwszej edycji wystawy oraz spore grono nowych firm, m.in.: European Technology, Igus, MS SPINEX, Pro-Tech. Wystawa odbędzie się w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia, w dniach od 23 do 25 września.
Rozszerzona zawartość newsa
formy do wtryskarek tworzyw sztucznych, narzędzia do wytłaczaniaDo udziału w Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2009, zgłosiła się już większość uczestników pierwszej edycji wystawy oraz spore grono nowych firm, m.in.: European Technology, Igus, MS SPINEX, Pro-Tech. Wystawa odbędzie się w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia, w dniach od 23 do 25 września.

Targi TOOLEX są organizowane przez Kolporter EXPO przede wszystkim dla tych firm, ich właścicieli i pracowników, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie obróbki metali. Wrześniowa wystawa obrabiarek będzie też świetną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, nie tylko w kraju, ale też tych zagranicznych. Organizacja Targów TOOLEX właśnie w aglomeracji śląskiej, to odpowiedź na wyraźną rynkową potrzebę. Firmy działające w branży obrabiarek, same intensywnie szukają nowych rynków zbytu, tak zagranicznych, jak i wewnętrznych. Targi w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju są do tego świetnym miejscem.

W nowoczesnej sosnowieckiej hali wystawienniczej gościć będą producenci i dystrybutorzy: obrabiarek, reprezentujący wszystkie ich rodzaje i typy; oprzyrządowania technologicznego obrabiarek; narzędzi i urządzeń pomiarowych; aparatur pomiarowo-kontrolnych i specjalistycznego oprogramowania, a także firmy specjalizujące się w wyposażaniu linii produkcyjnych zakładów przemysłowych.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

- Patronat tej wyższej uczelni technicznej zapewnia oprawę merytoryczną targów na najwyższym poziomie. Również dzięki temu przedstawiciele uczelni znajdą się w komisji konkursowej, która wybierze wśród ofert wystawców najlepsze produkty: maszyny, narzędzia i urządzenia pomiarowe. Wystawcy zostaną uhonorowani medalami Expo Silesia, co na pewno wesprze działania promocyjne laureatów konkursu. Ponadto w programie przewidziane jest forum dyskusyjne dotyczące tendencji w budowie i eksploatacji maszyn, któremu przewodził będzie profesor Kazimierz Oczoś oraz sympozjum zatytułowane „Obrabiarki specjalizowane i specjalne”, organizowane przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie”, pod patronatem Instytutu Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Politechniki Śląskiej. Odbędą się też liczne pokazy maszyn i indywidualne prezentacje wystawców – mówi Magdalena Jakóbik, dyrektor Targów TOOLEX w Expo Silesia.

Pierwsza edycja Targów TOOLEX, to marketingowy sukces i zadowoleni z handlowych kontaktów Wystawcy. Na stoiskach o łącznej powierzchni 3300 m2 zaprezentowało się 125 wystawców z 15 krajów, oferujących wyroby ponad 350 producentów z całego świata. Na wystawie można było obejrzeć 258 maszyn i urządzeń w ruchu, ich łączna waga przekroczyła 525 ton - największa i najcięższa maszyna, pokazana podczas ubiegłorocznych targów, została zaprezentowana na stoisku wrocławskiej Fabryki Automatów Tokarskich. W ciągu trzech dni Targi TOOLEX odwiedziło przeszło 3500 zwiedzających w tym 3128 zarejestrowanych specjalistów z branży. Wydarzeniu towarzyszyły specjalistyczne konferencje i seminaria, spotkania biznesowe, warsztaty oraz specjalne prezentacje.

Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Szczegóły dotyczące wystawy można znaleźć w internecie, na stronie www.toolex.pl.

Magdalena Jakóbik
dyrektor projektu TOOLEX
Kolporter Expo

magdalena.jakobik@exposilesia.pl
tel. 032 7887 539; kom. 510 030 472
www.toolex.pl

Adres do korespondencji:
Centrum Targowo-Wystawiennicze EXPO SILESIA
ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec
www.exposilesia.pl